RADY A TIPY NA CESTY, UŽITEČNÉ ODKAZY

Dárkový voucher

Darujte Vašim blízkým cestu v obytném voze

Na přání Vám vystavíme dárkový poukaz v hodnotě, kterou si určíte. Obdarovaný si poté objedná termín dle vlastního výběru. V případě, že bude cena pronájmu vyšší než hodnota poukazu, doúčtuje se majiteli voucheru doplatek. Doba na uplatnění voucheru je jeden rok.

Kempujte na divoko se souhlasem majitelů pozemků

Pokud chcete strávit dovolenou v přírodě a objevovat krásy naší země daleko od lidí, a bez narvaných kempů, určitě doporučujeme se podívat na stránky www.bezkempu.cz

Zde si můžete domluvit kempování přímo s majiteli pozemků po celé České a Slovenské republice.

Vřele doporučujeme.

https://www.bezkempu.cz/

Board atlas 2020

Tyto atlasy jsou na palubách všech našich vozů. Jedná se o největší evropský katalog karavanových stání (tzv. stellplatzů) – míst mimo kempy, kde je možné s obytným automobilem nebo karavanem krátkodobě zastavit, přenocovat, vyprázdnit odpadní nádrže, načerpat vodu, nabít palubní akumulátory apod. (Nabídka služeb se může na různých místech lišit.) Tato místa jsou rozmístěna téměř po celé Evropě, často v blízkosti turistických atrakcí, pláží, restaurací, aquaparků, před kempy a hotely, národními parky, sjezdovkami, na hezkých místech v přírodě apod. Karavanová stání jsou obvykle podstatně levnější než kempy a některá z nich jsou zdarma (případně s poplatkem za využité služby – katalog obsahuje všechny tyto informace včetně cen).

Evropské kempy

Naplánujte si cestu kdekoliv po Evropě a v následujícím odkazu můžete zjistit, kde se nacházejí vhodné kempy pro Vaší dovolenou.

https://www.camping.info/cs

Kempy v ČR

V případě, že chcete trávit dovolenou v Čechách.

http://www.camp.cz

http://www.dokempu.cz

Rezervace trajektů

V případě, že plánujete cestu trajektem, doporučujeme si trajekt předem zarezervovat na následujícím odkaze.

http://www.aferry.cz/

Portál o karavanech

Spoustu užitečných odkazů a tipů najdete na stránkách:

http://www.caravan24.cz